k 31.12.2017-ukončen

j2simonova@seznam.cz
+420 608 057 395
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "5242"
lightbody.gif

Úloha a funkce čaker

Čakry většiny lidí mají průměr asi 10 cm. Sedm hlavních čaker, které se nacházejí podél vertikální osy těla na jeho přední straně je nejpodstatnějších pro všechny nejdůležitější funkce lidského těla, duše i ducha. V každém centru energie jsou vibrace všech barev, avšak jedna barva /odpovídající hlavní funkci této čakry/ vždy dominuje. Při pokračujícím rozvoji člověka se čakry rozšiřují a frekvence vibrací se zvyšují. Také barvy čaker jsou jasnější a zářivější.

Systém energií a vibračních polí člověka obsahuje tři základní složky:

1/ vibrační pole energií (energetická těla)

2/ čakry

3/ nádí (rozvodné kanály energií)

Nádí jsou v tomto systému energií jakousi analogií tepen fyzického těla. K čakrám jsou přiřazeny funkce jednotlivých orgánů v lidském těle. Podle správné funkce čakry je závislá i správná funkce jednotlivého orgánu. V případě nemoci je patrná snížená funkce příslušné čakry. Jelikož k jednotlivým čakrám se vztahuje příslušný tón, vůně, barva, dá se pomocí těchto vlivů na příslušnou čakru působit a tím ji aktivovat. Výsledkem je lepší funkce čakry a tím i zmírnění zdravotních potíží až do úplného uzdravení.

Čakry - části těla a jejich přiřazené orgány - barvy

1. čakra

Části těla: všechno pevné, páteř, kosti, zuby, nehty, obě nohy, tlusté střevo, řiť, konečník, prostata, krev, stavba buněk Barva čakrové svíce: ohnivě červená

2. čakra

Části těla: oblast pánve, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté - krev, míza, trávicí čťávy, sperma Barva čakrové svíce: oranžová

3. čakra 

Části těla: spodní část zad, břišní dutina, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém Barva čakrové svíce: žlutá, zlatožlutá

4. čakra 

Části těla: horní část zad, srdce, hrudník a dutina hrudní, dolní část plic, krev a krevní oběh, kůže, ruce Barva čakrové svíce: zelená, růžová

5. čakra 

Části těla: plíce, průdušky, hrtan, ústrojí hlasu, hrdlo, šíje, čelist Barva čakrové svíce: světle modrá

6. čakra

Části těla: malý mozek, uši, nos, dutiny, oči, čelo, obličej, část nervového systému Barva čakrové svíce: indigově modrá

7. čakra

Části těla: velký mozek, lebka Barva čakrové svíce: fialová, bílá

Nultá čakra

0. čakra - hnědáTýká se vztahu k planetě, ukotvení v realitě, hmoty, bydlení, věcí, majetku, práce, energií a situací s tím souvisejících. 

Kdo nemá práci, peníze, majetek, cítí se ohrožený nebo neschopný, tomu chybí hnědá vibrace, stejně jako těm, kdo nestojí nohama pevně na zemi, utíkají do „duchovna" a neumí řešit svoji reálnou situaci.

První čakra

1. čakra - červená. Souvisí se schopností seberealizace, s penězi, s vitalitou a zdravím fyzického těla, se schopností přežít a být platným členem společnosti.

 

Druhá čakra

2. čakra - oranžová. Souvisí se vztahy, city, činnostmi, sexualitou a sebeuplatněním.

Vyvažuje schopnost prosadit se ve vztazích, žít svůj příběh v partnerství, být se sebou spokojený bez sebestřednosti a potřeby manipulace.  

Kdo má potíže ve vztazích. Je citově labilní. Vadí mu chování lidí a je mu špatně v lidské společnosti, nemá vyváženou oranžovou energii. 

Třetí čakra

 3. čakra žlutá. Představuje energii zdravého Já, vnitřní spokojenost, sílu, vůli, schopnost žít svůj vlastní příběh bez závislostí na druhých. Kdo si nevěří, trpí týrání a šikanu. Bojí se ozvat a má sklony utíkat od řešení situací, tomu chybí žlutá energie.

Čtvrtá čakra

4. čakra - zelená, růžová.  Souvisí s citem lásky a laskavosti. Dává lidský rozměr chování. Je to schopnost vnímat dobro a taky ho vytvářet a žít. Nejpozitvnějším citem je empatie, růžová láska nepodmiňující.

Kdo se cítí osamocený, bezradný, smutný. Kdo žije sám. Kdo nedokáže vidět krásu života a uchyluje se k závislostem a zlu, tomu chybí zelená vibrace lásky.

 

Pátá čakra

5. čakra - bleděmodrá. Souvisí řečí a s veškerou komunikací, sebeúctou, hrdostí a schopností být sám za sebe.

Kdo má potíže s řečí a nedokáže se ozvat při nespokojenosti, kdo se krčí, bojí a sklání hlavu. Kdo nepromluví na veřejnosti, má potíže s hlasivkami a krční páteří…tomu chybí bleděmodrá nebo tyrkysová vibrace.  

Šestá čakra

6. čakra - tmavě modrá. Představuje intuici a rozšířené vnímání světa.

Kdo žije rozumem, musí se o všem přesvědčit na vlastní kůži. Má své nehnutelné názory. Nevěří ve vyšší světy. Tomu chybí indigově modrá vibrace.  

Sedmá čakra

7. čakra souvisí s pokorou a s vírou. Také s možností čerpat vědomě energii a informace z centrálního Zdroje a z inteligentního pole Vesmíru.

7. čakra - fialová, zlatáPředstavuje otevření se vyšším světům. Je to víra, jakéhokoliv typu, bez omezení se na hmotný svět.

 

Osmá čakra

8. čakra - růžovofialová (magenta). Představuje vědomou spolupráci s vesmírem. Je to víra v sebe a v možnost podílet se na tvorbě Celku. 

Kdo žije jen rozumem a nevěří ve vyšší inteligentní energii stvoření světa. Kdo neposlouchá sám sebe, svoji duši, své vyšší Já, tomu chybí vibrace fialová, růžová, zlatá.

 

zdroj:www.kresli.eu

 

Poradenství,konzultace,zasvěcování do energetických systémů,kurzy,semináře.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one